KRONIKA
Sylwestrowe popołudnie PDF Drukuj Email
Wpisany przez 9dh   
piątek, 14 stycznia 2011 16:16

Zaczynamy! Dekoracja sali kominkowej- tłumy szaleją przy znanych kawałkach z lat 80.No dobra, z tymi tłumami trochę przesadziłam. Tym zadaniem zajęły się dziewczęta z 9 DH. Zrobiły to naprawdę ładnie. Balony, serpentyny i kolorowe kostki Rubika mieniły się w świetle kolorofonów. Strona muzyczną zajął się znany i lubiany druh Dedek (pozdrawiamy). Muzyka była świetnie dobrana- przeplatały się rytmy rock&rolla, ABBY, gdzie niegdzie zagościła salsa. Druhna Ola przygotowała dla nas duużo sałatki warzywnej, którą zjedliśmy… na śniadanie. Oprócz tego, na chwilę przed długo wyczekiwaną północą, ze smakiem pałaszowaliśmy bigos. Po jedzeniu ruszyliśmy przywitać Nowy Rok, a pożegnać stary. Odpaliliśmy fajerwerki i zimne ognie. W Nowy Rok weszliśmy z przytupem i uśmiechem na naszych harcerskich dziobach. Konkurs na najlepsze przebranie- ponieważ takowy się odbył- bezapelacyjnie wygrał znany i lubiany druh Dedek( pozdrawialiśmy parę linijek wyżej, ale nie zaszkodzi i tym razem).Atmosfera typowo sylwestrowa- czyli tak jak byc powinno, noc pełna tanców i zabaw. Z pewnością miło zapamiętamy przeżyty(na szczęście) Sylwester 2010/2011 w Kokoteczku naszym:).

druhna Ola Kowol

 
Nocna narada PDF Drukuj Email
Wpisany przez widus   
poniedziałek, 01 listopada 2010 09:37

Nocna narada kadry " na wesoło "

W dniu 23 października późnym wieczorem i nawet w nocy aż do rana odbyła się narada kadry Szczepu. Chodź brakowało starszyzny i byłych funkcyjnych to nowa kadra spisała się na 5 z plusem i przybyła w pełnej gotowości by obradować i radzić jak przygotować się do jubileuszu. I tak po burzy mózgów powstał plan doskonały aby przez cały rok organizować różne formy w celu uczczenia rocznicy. I tak na dniach będziemy ruszać z akcją zarobkową, rozpoczną się biwaku i zbiórki związane z historią szczepu i nie tylko, odbędą się konkursy itp. ale to już niebawem dowiecie się wszystkiego.

Jak zwykle nie zabrakło słodkich przysmaków żeby czas szybciej leciał i pomysły same wpadały do głowy. Po całej naradzie wybraliśmy się na sale żeby trochę się zrelaksować przy siatkówce. A potem nocka w harcówce gdzie dh. Karton broni włazu do podziemia ;p

Jednym słowem rośnie nowa nadzieja. . .

Poprawiony: poniedziałek, 01 listopada 2010 09:58
 
Turniej Piłki Nożnej - wrzesień 2010 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 25 października 2010 15:21
turniejpiki2010 W sobotę 18 września odbył się na orliku przy liceum im. Mickiewicza II hufcowy Turniej Piłki Nożnej organizowany przez dh Macieja Wilka. Wzięło w nim udział 5 drużyn. Pogoda dopisała i oprócz piłki nożnej na boiskach można było zobaczyć harcerzy i ich gości grających też w siatkę, ping ponga, a nawet futbol amerykański ;p Po rywalizacji najlepsza okazała się ekipa pod wodzą Jakuba Drewniaka z Zielonego Szczepu. Kolejne miejsca były dla: drużyny chłopaków z Gimnazjum nr 1, ekipy z 9DH&co, drugiej ekipy z Zielonego Szczepu i dla drużyny ze szczepu Feniks z Olesna.
Poprawiony: wtorek, 26 października 2010 17:32
 
ZLOT 100lecia harcerstwa w Polsce - KRAKÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 25 października 2010 15:13
 zlotKRAKW 20 sierpnia 2010 roku przedstawiciele szczepu wzięli udział w historycznym Zlocie 100lecia ZHP w Krakowie.  Pojechalismy wziąć udział w Dniu Śląskim organizowanym przez naszą chorągiew.  Obejrzelismy miejsce obozowania zlotowiczów na Błoniach, wzięliśmy udział w dłuuugim apelu, zakupiliśmy pamiątki i harcerskie gadżety, a potem udaliśmy się na zwiedzanie miasta. Pełen wrażeń dzień zakończyło śpiewogranie w autokarze podczas całej drogi powrotnej.
Poprawiony: wtorek, 26 października 2010 17:02
 
Zobowiązanie dh Oli i dh Maćka - sierpień 2010 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 25 października 2010 15:07
Na stanicy w Kokotku dwoje naszych wędrowników podjęło wyzwanie i przystapiło do gry planszowej sprawdzającej ich umiejętności. Po pomyślnie zakończonej próbie na stopień przewodnika i wykonaniu zadań gry z przymróżeniem oka Aleksandra Łebek i Maciej Wilk złożyli zobowiązanie instruktorskie. Gratulujemy wiedzy i kreatywności, życząc jednocześnie odnalezienia swego miejsca w środowisku i podjęcia dającej satysfakcj slużby.
Poprawiony: wtorek, 26 października 2010 17:18
 
OBÓZ SZCZEPU 2010 "Zielone królestwo" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 25 października 2010 15:01

Grunwald, Grunwald, wiocha stara...

 

600 lat temu pod wioską Grunwald starło sie tysiące rycerzy i bitwa ta pozostała w pamięci potomnych jako jedna z największych bitew średniowiecznej Europy. Wydarzenie to było też inspiracją tegorocznego obozu harcerskiego szczepu ZHP „Millenium”, który odbył się w Stanicy Hufca Lubliniec „Kokotek”. Więcej przeczytacie np. tu.

Poprawiony: wtorek, 26 października 2010 17:15